na stránkách věnovaných špičkovému komunikátoru HTC Touch Pro www.touchpro.cz ! Naleznete zde jak základní informace o tomto telefonu, tak i multimediální obsah a spostu dalších užitečných informací.
Wikipedie
Slovník Přináším vám malý slovník mobilních pojmů, s kterými se můžete setkat na této stránce a v celém mobilním světě.

Pokud byste některý výraz nenašli, napište mi o něj pro přidání do tohoto slovníku

Active Sync

Jde o synchronizační program společnosti Microsoft pro Windows Mobile a další zařízení na bázi Windows CE.

Bluetooth

Bluetooth je bezdrátová technologie pro komunikaci přístrojů na krátké vzdálenosti asi 10 m. Bluetooth pracuje v ISM pásmu 2,4 GHz (Stejném jako u Wi-Fi). Jednotlivá zařízení se nemusí vidět, jako v případě infračervené komunikace (IrDA).

EDGE

Enhanced Data rates for Global Evolution, nabízí několik metod a vylepšení, které umožňují dosáhnout efektivního přenosu dat a vysoké spektrální účinnosti. EDGE umožňuje datové přenosy teoreticky až o rychlosti 384 kbit/s, skutěčnost je asi poloviční. Od GPRS se liší modulací, jinak pracuje velmi podobně. K provozu je potřeba podpora u telefonů a operátorů.

Firmware

Firmware je ovládací program do mobilního telefonu, systém, v kterém celý telefon pracuje. Firmware se dá přepsat jiným např. novým firmwarem, které vydává výrobce. Nové firmwary většinou opravují chyby minulých firmwarů, zrychlují telefon, popř. přidají malou novou funkci.

G-Sensor

G-Sensor je pohybové čidlo umístěné v telefonu HTC Touch Pro. Telefon tak sám pozná v jaké poloze se nachází a může tak například otožit zobrazení displeje o 90 stupňů. Pomocí G-sensoru můžete ovládat například základní hru Teeter.

GPRS

General Packet Radio Service (GPRS) je mobilní datová služba přístupná pro uživatele GSM mobilních telefonů. Neplatíte za dobu připojení, ale za množství přenesených dat. Mobilní telefony jej podporují v různých rychlostech, které jsou udávány v tzv. timeslotech. Nejvyšší možná rychlost je 80 kbit/s, skutečnost je však opět menší.

GPS

Global Positioning System, zkráceně GPS, je vojenský navigační družicový systém provozovaný Ministerstvem obrany Spojených států amerických. Integrovaný GPS modul smartphone či komunikátor přemění v navigační přístroj.

Handsfree

Handsfree v překladu znamená Volné ruce, je zařízení, které slouží k vyřizování hovorů aniž by jste museli v ruce něco držet. Handsfree jsou vhodná do hlavně aut. Handsfree jsou různých typů např. bluetooth Handsfree, osobní, pevné...

Hard reset

Kompletní smazání paměti přístroje a obnovení do továrního nastavení.

IMEI

IMEI je zkratka z anglického termínu International Mobile Equipment Identity. Jde o unikátní 15timístné číslo přidělené výrobcem mobilnímu telefonu.Čísla IMEI mobilních telefonů jsou mobilními operátory uložena v interních systémech. Po nahlášení krádeže mobilního telefonu operátoru je možné dané IMEI zablokovat pro použití v mobilní síti.

Infraport (IrDa)

Pomocí Infračerveného portu je možno komunikovat mezi mobilními telefony a jinými přístroji. Tato komunikace funguje na vzdálenost až 1 metru, ale přístroje se musí přímo vidět narozdíl od Bluetooth.

Landscape režim

Landscape režim je pokud máte telefon otevřený a displej je tedy naležato.

Mass Storage

Mass Storage u mobilních telefonů je funkce, po které se mobilní telefon po připojení k počítači přes USB objeví jako nový externí disk, s kterým je možno snadno přenášet data v obou směrech.

RAM

Paměť určená pro běh operačního systému a spuštěných aplikací. Pročistí se soft resetem.

ROM

Paměť smartphonu či komunikátoru, která je určená pro uložení operačního systému a vašich dat. Dále je to označení pro verzi samotného operačního systému.

Soft reset

Jednoduché resetování smartphonu či kapesního počítače. Promaže se paměť RAM.

TV-Out

Jedná se o konektor určený k propojení přístroje s televizí či monitorem a přenášení obrazu z displeje pomocí kabelu na TV či monitor.

UMTS

Zkratka anglického Universal Mobile Telecommunication System. Označení pro sítě třetí generace, které nabízejí zejména vysoké datové přenosy a možnost videokonferencí. UMTS byl koncipován jako nástupník systému GSM.

Wi-Fi

Wi-Fi (Wireless Fidelity - bezdrátová věrnost). Cílem Wi-Fi sítí je bezdrátové propojení přenosných zařízení navzájem a do (např. firemní) sítě LAN, ale velmi často je také využíváno k bezdrátovému připojení do sítě Internet.

Reklamawww.ppc-cestiny.cz - Vaše oblíbené aplikace hezky česky© Copyright 2008, created by Michal Biel.